Інформація
Пошук

Дитячий горщик привчаємо дитину правильно

  • 04 may 2016 11:09:42
  • Reviews: 0
  • Views: 1024
  • 0

Коли і як привчати малюка до горщика? З самого народження, коли став ходити чи перед дитячим садком? Цими питаннями ставляться кожен другий батько. І для цього у них багато мотивів, одні – бажають заощадити на підгузках, інші – після шести місяців, коли малюк вчиться сідає, наполягають час привчати до горщика, треті люблять хвалитися досягненнями карапуза і з гордістю кажуть «наша дитина сіла на горщик у шість місяців ». Ще питання про привчання малюка до горщика серед батьків гостро стає, коли вони віддають малюка в ясла. Хоч би як батьки намагалися привчити малюка до горщика до однорічного віку ця справа скрутна, крім розладів і істерик нічого не вийде. Багатьом мамам знайома така картина: малюк довго сидить на горщику, потім підвівся і відразу писає на підлогу. Робить він це спеціально. Сама дитина ще не розуміє, коли вона виправлятиме потребу, і для неї калюжа такий самий сюрприз як і для вас. Всьому свій час. Психологи та педіатри рекомендують починати привчати малюка до горщика з 1,5 до 2 років, коли в головному мозку малюка дозріє центр відповідальний за свідоме сечовипускання. Тільки з цього віку дитина розуміє, що мама від нього хоче і навіщо це робити. Відповідний вік малюків для привчання до горщика 1,8 та 1,10 місяців. Але всі діти індивідуальні, є кілька ознак за якими, можна побачити на скільки дитина готова привчаться до горщика:

- малюк може спокійно сидіти на одному місці 10 хвилин і більше

- його трусики залишаються сухими більше 2-х годин

- під час денного сну дитина не писає, а прокидається сухою

- дискомфортний стан у мокрих трусиках, та спроби сказати про це чи зняти

- дитина реагує на будь-які ваші прохання.

За кроками

Як тільки ви визначили, що ваше чадо готове до горщика, ви можете допомогти дитині освоїти цей процес (ходіння на горщик). Розгляньмо уважно на простий для нас процес: дитина повинна заздалегідь зрозуміти, що хоче на горщик; йому необхідно добігти до того місця, де стоїть горщик; встигнути зняти штанці і сісти на горщик. Це тільки на перший погляд простий ланцюжок подій, для маленьких малюків це досить складно. Отже, якщо дитина не встигла добігти або зняти штанці не лайте її, а похваліть за намір і старання. Якщо дитина сприймає горщик як іграшку або навіть боїться його (є й такі випадки) сховайте горщик на деякий час, достатньо кількох тижнів, а потім знову спробуйте.

Отже, з чого почати процес привчання малюка до горщика?

По-перше – вибрати горщик! Вибрати горщик для своєї дитини ви можете самостійно, орієнтуючись на особисті смакові уподобання, або ж відправиться в магазин разом з дитиною. При виборі горщика зверніть увагу на форму сидіння та спинку. Наявність спинки в гіршому бажано, так у дитини буде опора, сидіння бажано вибирати анатомічної форми, щоб не давило. Поставте горщик у таке місце, щоб дитина легко могла до нього добігти.

Другий момент, як тільки обраний підходящий горщик пробуйте висаджувати дитину на нього кілька разів на день, поступово привчаючи його до неї. Також пропонуйте самостійно сідати дитині на горщик, але не змушуйте насильно. Якщо дитина не хоче або категорично відмовляється може ще не настав час. Справа в тому, що, якщо різко і насильно змушувати дитину ходити на горщик і сидіти на ньому деякий час, це загрожує призвести до запорів або навіть нести неврологічний характер.

Спостерігаючи за малюком цілими днями, ви можете відразу побачити, коли він захоче до туалету, чіпає трусики або присідає, видає звуки типу пі-пі або затихає. Знаючи та розуміючи поведінку своєї дитини, ви можете допомогти їй швидше добігти до горщика. Якщо стався збій не лайте малюка, а підключіть крихту і разом усуньте наслідки аварії. Якщо похід на горщик проходить успішно не поспішайте виливати його вміст, покажіть йому результат, а потім разом його вилийте.

А що ж уночі? Використовуйте горщик під час денного неспання, коли дитина активна. Вночі, коли малюки міцно сплять і не можуть контролювати процес сечовипускання, використовуйте підгузки або пелюшки. Можна спробувати висаджувати малюка на горщик вночі 1-2 рази, це підходить якщо малюк у півсні зможе сходити на горщик, а після міцно і солодко заснути. У жодному випадку не лайте малюка за нічне писання він робить це не навмисне. Дітям до трьох років нічне мимовільне сечовипускання вважається нормою. Коли дитяче нічне сечовипускання вважається енурезом? За сучасними офіційними нормами 4-4,5 року затверджують неврологи та лікарі-психіатри.

Не засмучуйтеся і не переживайте, якщо привчання дитини до горщика проходить не так швидко. Адже в таких речах нікому не спадає на думку поспішати дитину або порівнювати її з іншими. Це ваш малюк і він індивідуальний. Легкого вам привчання!

Дитина на горщику